share

En Lezzetli Omlet Tarifi Nasıl Yapılır?

by
crop faceless chef cooking delicious omelette on pan

Omlet kolay gözükür ama çok ufak detaylar ile çok farklı sonuçlar yaratabilirsiniz.Turkiye’de nasıl güzel ve iyi pilav yapmak maharetli olduğunuzun kanıtı ise, yurtdışında da omlet bu kategoride. Hatta restorana basvuran genc asci ve seflere ilk omlet yaptirirlarmis, yeteneklerini gostermeleri icin.

Omletlerin en güzel tarafı farklı malzemeler ile sonsuz çeşit yaratabilmeniz. Sote mantar, eritilmiş pırasa veya pastırma gibi farklı malzemeler eklemeyi deneyin, eklemeden önce her zaman malzemelerinizin ısındığından emin olun. Omletlerimizin güzel, ipeksi ve altın yumurta olan tutarlı bir renkte olmasını istiyoruz.

Yumurtayıyavaş pişirmek yumurtayı daha lezzetli yapacaktır. Tekniğinizi geliştirmek size ait, sizin sevdiginiz malzemeler ile bir omlet yaratmak için düzenli olarak omlet yapın. Kullandığınız farklı malzemeleri not edip favorilerinizi işaretleyin.

Bu tarifte omlete tavada başlayıp, fırında pişirmeye devam edeceğiz. Tarifte taze krema var, ama yoksa eklemeyin. Bu tarifte basitçe içine ot karışımı ekliyoruz ama siz içine istediğiniz ot karışımı ekleyin. Sadece içine eklediğiniz her şey sıcak olmalı. Kullanacağınız tereyağı mayonez kıvamında, oda sıcaklığına getirilmiş olmalı. Omleti yapışmaz teflon tavada pişiriyoruz.

En Lezzetli Omlet Tarifi Nas?l Yap?l?r?

En Iyi Omlet tarifi icin yaziyi okumaya devam edin
Prep Time5 minutes
Cook Time10 minutes
Total Time15 minutes
Course: Kahvalt?
Cuisine: Genel
Keyword: kahvalti tarifleri, omlet tarifi, yumurta tarifleri
Author: Keyif veren yemekler

Equipment

  • Yapismaz teflon tava

Malzemeler

  • 3 adet yumurta
  • 100 gram yumuşak tereyağı mayonez kıvamında olacak şekilde oda sıcaklığına getirilmiş tereyağı
  • 25 gram taze krema
  • 2 yemek kaşığı ince otlar eşit parça maydanoz, frenk soğanı ve tarhun, kıyılmış Koşer tuzu
  • maldon deniz tuzu

Tarif

  • Her bir yumurtayı küçük bir kaseye kırın, böylece gerekirse herhangi bir kabuğu çıkarın, ardından bir karıştırma kabına aktarın. Yumurtaları el blenderi’i ile karıştırın. Omletinizin daha da rafine olması için çok ince telli bir süzgeçten geçirip içindeki karışmayan kusurlardan da kurtulabilirsiniz.
  • Tavayı oda sıcaklığına getirdiğiniz yumuşak tereyağı ile fırçalayın ve mümkün olan en düşük ısıya ayarlayın. Yumurtalar tavanın kenarına yerleşmeye başlayana kadar yumurtaları tavaya dokun. Yumurta sertleşene ve kalınlaşana kadar ( tam pismesin) kadar 120°C fırına aktarın, yaklaşık 3-4 dakika. Omletin ortasına kullanacaksanız taze krema sürün, ardından ince otlar ve iri tane Maldon tuzu serpin. Yumurtanın bir kenarını merkeze yuvarlayarak başlayın. Omleti tavadan dikiş tarafı aşağı gelecek şekilde servis tabağına kaydırabilene kadar yuvarlamaya devam edin. Parlaklık için üstünü biraz yumuşak tereyağı ile hafifçe fırçalayın ve ek ince otlar ve bitirme tuzu ile tamamlayın.
Tags:
Keyif Veren Yemekler
Close Cookmode